HAIKAPERÄ|TIETOA HAIKAPERÄSTÄ| YRITYKSET | TAPAHTUMAT | AJANKOHTAISTA | KUVAGALLERIA
Haikaperä
 

ALASIVUT

 

YRITYKSET

 
     

Alta Finland Eija Kodis



Edux-ovet Oy
Ovien valmistus
Arto Viitala
Välikyläntie 541
85500 NIVALA
Puhelin: 08 4458 700
Faksi: 08 445 8724
Www: http://www.edux.fi
Sähköposti: myynti@edux.fi



Heikkilän liikenne
Taksi- ja linja-autoliikenne
Markku Heikkilä
Jokihaantie 24
85500 NIVALA
Puhelin: 0400 468 529
Faksi: 08 441 770
Sähköposti: markku.heikkila@omanetti.fi


Hoivasaari
Koulutettu hieroja
Paula Saarimaa
Kiviperäntie 27
85500 NIVALA
Puhelin: 044 291 4096



Horse & Power Training
Mervi Pakola
Puhelin: 0400184030
Www: http://www.horsepowertraining.fi
Sähköposti: mervi@horsepowertraining.fi


Jarmo Savola
Erilaisten siementen lajittelu ja pakkaus, Koneurakointi
Jarmo Savola
Välikyläntie 622
85500 NIVALA
Puhelin: 040 556 0091
Faksi: 08 441790
Sähköposti: jarmo.savola@luukku.com


JE Vähäsöyrinki ky
Puutavaran kuljetus
Jukka Vähäsöyrinki
Viitapuoli 15
85500 NIVALA
Puhelin: 040 763 2744



Jiiri-ikkunat Oy
Ikkunat
Hannu Tiainen
Korpiniementie 12
85500 NIVALA
Puhelin: 08 441720
Faksi: 08 441731
Www: http://www.jiiri-ikkunat.fi
Sähköposti: jiiri@jiiri-ikkunat.fi



JP Paino&Palvelu ky
Paino/Mainostoimisto
Jarmo Löytynoja
Pidisjärventie 8
85500 NIVALA
Puhelin: 0400 293 188
Www: http://www.jppaino.fi
Sähköposti: jppaino@nic.fi



JS Oy Pietarsaari
Teollisuus venttiilien huoltopalvelu
Reijo Malila
Kivennokka 4
85540 NIVALA
Puhelin: 050 527 2682
Www: http://jspietarsaari.fi
Sähköposti: r.malila@luukku.com


Juha Nuolioja
Kenttäsirkkelisahaus, puunkaato ja ajo, viljan rahtikuivausta
Juha Nuolioja
Saariperäntie 33
85500 NIVALA
Puhelin: 0500 888 427


Juho-Matti Malkamäki
Kaivinkoneurakointi
Juho-Matti Malkamäki
Välikyläntie 660
85500 NIVALA
Puhelin: 040 843 6966


Kaupanvahvistaja Eija Rajaniemi


Kylmäkonehuolto T.Rajaniemi



Luonnonravinto Marjuska, Life Nivala, Life Ylivieska
Terveyskauppa
Päivi ja Risto Oja
Kalliontie 30, 85500 Nivala
Juurikoskenkatu 8, 84100 Ylivieska
Puhelin: 08 443552 (Nivala)
Puhelin 2: 08 420659 (Ylivieska)
Www: http://www.life.fi
Sähköposti: nivala@life.fi
Sähköposti 2: ylivieska@life.fi


Maakivi- vyöhykehoito Maarit Kivioja


Maanviljelijä, Koneurakointia Malkamäki Antti



Mainostoimisto AltAvanti Oy
Mainostoimisto
Hannu Hartikainen
Toripiha 1
85500 NIVALA
Puhelin: 040 588 9373
Puhelin 2: 08 442 122
Faksi: 08 442 121
Www: http://www.altavanti.fi
Sähköposti: hannu.hartikainen@altavanti.fi



Nivalan Koneasema Oy
Maatalouden koneurakointia, Vredo-multauspalvelut
Heikki Kujala
Sikoperäntie 28
85500 NIVALA
Puhelin: 044 317 3361
Sähköposti: koneasema@kotinet.com


Nivalan peltityö M.Haikara



Pohjantähti Keskinäinen Vakuutusyhtiö
Vakuutuspalvelut, Vakuutusedustaja
Ilkka Kivirinta
Mannerheiminaukio 7
67100 KOKKOLA
Puhelin: 0400 555 646
Www: http://www.pohjantahti.fi
Sähköposti: ilkka.kivirinta@pohjantahtiasiamiehet.net
Sähköposti 2: ilkka.kivirinta@kotinet.com


Puutyö M.Laakkonen



Rakennusliike P.Vähäsöyrinki Oy
Rakentaminen
Pekka Vähäsöyrinki
Kalliotie 18
85500 NIVALA
Puhelin: 040 744 5160
Faksi: 08 4433 73
Www: http://www.rklvahasoyrinki.fi



Riitta Vähäsöyrinki Ky
Vakuutus, Finanssi, Pankki
Riitta Vähäsöyrinki, Ilpo Vähäsöyrinki
Kalliontie 18
85500 NIVALA
Puhelin: 050 364 1667
Puhelin 2: 050 511 6494
Faksi: 020 773 8729
Sähköposti: riitta.vahasoyrinki@tapiola.fi
Sähköposti 2: ilpo.vahasoyrinki@tapiola.fi



Salaojapalvelu Savola Oy
Salaojitus, Maanrakennus, Kaapeliurakointi
Arto Savola, Antero Savola ja Jarmo Savola
Juurikoskenkatu 1
84100 YLIVIESKA
Puhelin: 044 7604471, 050 528 0099, 040 556 0091
Www: http://www.salaojapalvelu.fi
Sähköposti: arto.savola@gmail.com
Sähköposti 2: antero.savola@kotinet.com



Sikla Oy
Rakennusliike
Antti Sikala
Zatelliitintie 17 b
90440 KEMPELE
Puhelin: 044 5397 834
Puhelin 2: 040 0170 667
Www: http://www.sikla.fi
Sähköposti: antti.sikala@sikla.fi


Sininen Ajatus/Maija Honkanen


Siskon pitopalvelu


Sähköasennus Saukko Oy


T:mi Jari Löytynoja
Moottoriajoneuvojen Korjaus ja Huolto
Jari Löytynoja
Välikyläntie 179
85500 NIVALA
Puhelin: 0400 892 433
Sähköposti: jari.loytynoja2@luukku.com



T:mi Kaija Vähäsöyrinki
PXC alusasut, Prendimi, Oriflame
Kaija Vähäsöyrinki
Välikyläntie 383
85500 NIVALA
Puhelin: 040 757 8059
Www: http://www.kotinet.com/kaija.vahasoyrinki
Sähköposti: kaija.v@kotinet.com


T:mi Marko Vähäsöyrinki


T:mi Matti Uusivirta


T:mi Paula Sikala
Klassinen hieronta, Hermoratahieronta
Paula Sikala
Välikyläntie 252
85500 NIVALA
Puhelin: 040 524 0440
Sähköposti: paula.sikala@suomi24.fi



T:mi Ritva Viinonen / EEMELINTUPA Peltiasennus J.Viinonen Ky
Alkuperäistä ja kokonaisvaltaista Hermoratahierontaa. Ritva Viinonen
Eemelintupa Puu- ja peltisepäntyöt, pärehöylällä päreidentekoa. Juhani Viinonen
Nuoliperäntie 171
85500 NIVALA
Puhelin: Ritva 0400 241 240
Puhelin 2: Juhani 0400 387 845


Traktoriurakointi Mikko Sikala
Traktoriurakointi, Maanrakennus, Puutavaran lähikuljetus
Sikoperäntie 6
85500 NIVALA


Töllin Metallipalvelu
Metalli
Pekka Tölli
Taanilantie 84
85540 NIVALA
Puhelin: 050 511 6486
Faksi: 08 441 691
Sähköposti: pekka.tolli@kotinet.com



Vähäsöyrinki Timotein viljelyrengas
Paikallisen Timotein lajikkeen viljely, ylläpito ja myynti
Jarmo Savola
Välikyläntie 622
85500 NIVALA
Puhelin: 040 556 0091
Puhelin 2: 040 562 8203
Faksi: 08 441790
Sähköposti: jarmo.savola@luukku.com




Päivitetty: 21.04.2017 - 14:05
 
© 2010 Jarmo Kivirinta & Katja Suonvieri
Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS!